حسادت مردان و تمام دلایل حسادت همسر و دوست پسرتان به شما + راه حل

حسادت مردان : همه ی ما مردانی را می شناسیم که در آغاز رابطه عالی هستند اما پس از مدتی بنا به دلایل یا تصورات خاصی، آتش حسادت در آن ها شعله ور می شود. با این حال، مسئله زمانی پیچیده تر می شود که موضوع تنها حسادت ساده نیست بلکه وی به موفقیت های شما نیز حسودی می کند. 

او فکر می کند که شما خیلی بهتر از او هستید و در نتیجه، رفتار های عجیب و غریبی از خود بروز می دهد، هر کاری که انجام می دهید کوچک می شمارد، باعث می شود احساس کوچک بودن کنید؛ و همه ی این ها به این دلیل است که می ترسد به اندازه ی کافی خوب نباشد یا او را ترک کنید.

امروزه با افزایش قدرت زنان در همه ی زمینه ها از جمله هوش و استقلال آن ها ، برخی از مردان نمی توانند با این موضوع کنار بیایند و نمی توانند درک کنند که پارتنر آن ها می تواند واقعا بهتر از آن ها باشد. ما در این مقاله در مورد همین موضوع بحث خواهیم کرد و دلایل حسادت مردان و راهکار های مقابله با حسادت مردان را بیان خواهیم کرد. با وای آره همراه باشید:

 

آیا تا بحال مورد حسادت قرار گرفته اید؟ 

اجازه دهید تا در ابتدا تعریفی از حسادت داشته باشیم. حسادت، امری ناخوشایند و احساس وحشتناکی را به همراه می آورد که موجب می شود یک فرد تنها به خاطر اینکه خودتان هستید از شما متنفر شود. حسادت وقتی متولد می شود که یک فرد بصورت قطعی بداند که شما بهتر از او هستید و بجای اینکه برای بهتر شدن خود تلاش کند، از متنفر بودن از شما و خراب کردن زندگیتان لذت ببرد.  

هنگامی که این شخص حسود شریک زندگی شما باشد، اوضاع می تواند واقعاً آشفته و پیچیده شود. اگر قبلا از سوی مردان مورد حسادت قرار گرفته باشید حتما بسرعت به نشانه های آن پی برده اید. در این شرایط، تمام نگرش او نسبت به شما به طرز چشمگیری تغییر خواهد کرد تا وقتی که احساس کنید، وی یک غریبه است.  

در اینجا به نشانه های خاصی اشاره خواهیم کرد که نشان می دهند، مرد مورد نظر شما نسبت به شما و موفقیت های شما حسادت می کند، حتی اگر سعی کند حسادت خود را پنهان کند:

 

۱. شما باهوش تر هستید 

دلیل رایج و کلاسیکی که یک فرد به دیگری حسادت می کند همین مورد است. متاسفانه، رایج ترین علتی که مردان به شما حسادت می کنند نیز همین مورد است. در یک رابطه، هر دو طرف نمی توانند از سطح هوش یکسانی برخوردار باشند که این چیز بدی نیست چون در غیر اینصورت شما نمی توانید از سطح خود فراتر بروید.

با اینحال، یک مرد حسود نمی تواند تحمل کند که شما باهوش تر از او باشید چرا که هوش بیشتر، بدنبال خود شغل بهتر، پول بیشتر و احتمالا تحسین های فراوان را به دنبال خواهد داشت. این موضوع او را دیوانه خواهد کرد و وی هر کاری انجام خواهد داد تا هوش شما را کمتر نشان دهد؛ حتی گاهی در ملاء عام  شما را کوچک خواهد کرد. این قطعا بدترین اتفاقی است که می تواند رخ دهد و شما باید به او بگویید که از حسادت او آگاه هستید و باید فورا دست از این کار بکشید در غیر این صورت، شما بهتر می دانید که چه کاری انجام دهید.

 

٢. شما موفق تر هستید 

کاملا واضح است که باهوش بودن به معنای داشتن یک شغل خوب و درآمد بیشتر است. این موضوع ممکن است پارتنر شما را آزار دهد و باعث حسادت او شود. داشتن پارتنری که بسیار موفق تر از او باشد، در وی احساس حقارت و بی ارزشی بوجود می آورد. نتیجه چیست؟ رفتار تند و کوچک شمردن شما. این یک علامت واضح است که نشان می دهد در حال حاضر رابطه شما در مسیر صحیحی قرار نگرفته است. 

 

٣. شما سرشناس تر هستید 

باهوش بودن، زیبا و موفق بودن، طبیعتا مردم را به سمت شما سوق می دهد. در این شرایط، پارتنر شما دوست ندارد تا شما فرد سرشناسی باشید بخصوص به این دلیل که پسران دیگر نیز ممکن است به شما علاقمند شوند. بنابراین، حسی که در او بوجود می آید ترکیبی از حس حسادت و ترس است؛ ترس از اینکه ممکن است شما را از دست بدهد. به همین دلیل او ممکن است شما را از بیرون رفتن به تنهایی یا با دوستان منع کند و به روش بدی شما را کنترل کند. سعی کنید به او بفهمانید که چون در این شرایط، اطراف زیادی دور و بر شما هستند بدین معنی نیست که او را ترک خواهید کرد.

 

۴. احساس حقارت می کند 

اگر یک مرد واقعا به چیزی حسودی کند، احساس حقارت می کند بخصوص اگر این موضوع، مربوط به پارتنرش باشد. او وقتی به موفقیت های شما حسودی میکند، حس حقارت به او دست می دهد. بدتر از همه این است که وی ممکن است، رفتاری خشنی از خود بروز دهد یا حتی بدون هیچ توضیح روشنی شما را  ترک کند.

 

۵. او احساس نادیده گرفته شدن و بی مصرف بودن می کند 

وقتی از او جلوتر میزنید از جمله اینکه در مقایسه با او پول بیشتری در می آورید، پارتنر شما احساس نادیده گرفته شدن و بی فایده بودن خواهد کرد. او نادیده گرفته شده است زیرا دیگر وقتی برای او ندارید، و احساس بی مصرف بودن می کند زیرا این شما هستید که کنترل اوضاع را در دست گرفته اید. در این شرایط، این احساس نادیده گرفتن شدن و بی فایده بودن را در رفتار او می بینید. کاری که باید در این شرایط انجام دهید این است که به او توضیح دهید آنگونه که او فکر میکند نیست و او هنوز هم برای شما بسیار مهم است.

 

۶. او به اندازه ی کافی احساس مردانگی نمی کند 

آسیب زدن به غرور مردانه ی او می تواند مانند یک جرم بنظر برسد اما چیزی که او نمیداند این است که شما این کار را از روی قصد انجام نمی دهید. شما فقط خودتان هستید؛ موفق و سرشناس. بنابراین، با او صحبت کنید و او را متقاعد کنید که آنطور که او فکر می کند نیست و او هنوز ارزش زیادی برای شما دارد و عاشقش هستید. این گفته ی خود را در عمل نیز به او ثابت کنید تا تصور نکند که شما تنها زبان بازی می کنید. 

 

٧. شما مردان دیگر را هم به خود جذب می کنید 

این مورد، قطعا حسادت مردان را بر می انگیزد و می تواند بدترین سناریوی ممکن برای آن ها باشد. او می تواند سلطه گر و خشن شود؛ چیزی که قطعا شما آن را دوست ندارید. به او نشان دهید که وی هنوز اهمیت زیادی برای شما دارد اما باید از واکنش بیش از حد خود دست بردارد.

 

٨ . او احساس خطر می کند 

قطعا هر مردی در کنار یک زن سرشناس، باهوش و موفق احساس خطر می کند؛ خطر از دست دادن شما و رفتن شما به سمت فردی دیگر. در این شرایط، او احساس خود کم بینی پیدا می کند و تصور می کند که به اندازه ی کافی خوب نیست و شما او را ترک خواهید کرد. بازهم شما می توانید این مشکل را با یک توضیح روشن و خوب بین خودتان و او حل کنید. 

 

چگونه باید حسادت او را مدیریت کنید؟ 

همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم، تنها کاری که می توانید برای مدیریت حسادت مردان انجام دهید این است که وقتی هر دو تنها هستید، گفتگویی طولانی، باز و صادقانه با آن ها داشته باشید. همه چیز را برای او توضیح دهید و سعی کنید به او بفهمانید که با حسادت به شما هیچ مشکلی حل نمی شود. در مقابل، برای اینکه مطمئن شوید همچنان رابطه ی شما ادامه پیدا خواهد کرد، او باید شما را تشویق و حمایت کند. اگر اوضاع از کنترل خارج شد یا بیش از این، توانایی مقابله با رفتار او را نداشتید مانند یک خانوم محترم خداحافظی کنید و بروید. این برای هر دوی شما بهتر خواهد بود.

 

نتیجه گیری 

مرد حسود، آخرین چیزی است که خانوم ها در زندگی خود می خواهند. متاسفانه این روز ها چنین مسائلی اغلب اوقات رخ می دهد و تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که مدیریت چنین شرایطی را یاد بگیرید. اگر احساس میکنید رفتار او تغییر کرده است اجازه ندهید اوضاع از کنترلتان خارج شود و با او صحبت کنید. این کار، اوضاع را برای هر دوی شما راحت تر خواهد کرد. علاوه بر این، هر مردی باید درک کند که تفکرات قدیمی که جایگاه زنان را پایین تر از مردان قرار میداد قدیمی شده اند. در جامعه ی مدرن امروزی، هر دو جنس مرد و زن می توانند قدرتمند و موفق باشند. درک و پذیرش این موضوع، کلید یک رابطه ی سالم و شاد است.

 

از دست ندهید